Kredyty obrotowe dla firm: odnawialne i nieodnawialne – oferta

card2222

Kredyty i usługi finansowe

Kredyty i usługi finansowe dla firm to jedna ze specjalizacji naszej firmy. Klientom prezentujemy nie tyle produkty, co gotowe rozwiązania, które gwarantują swobodę i bezpieczeństwo transakcji. Są to atrakcyjne kredyty pozabankowe dla firm, leasing, usługi doradztwa finansowego / podatkowego i inne. 

  • Dla jakich firm przeznaczony jest kredyt obrotowy? 

Kredyty obrotowe dla firm udzielane są najczęściej dużym przedsiębiorstwom z długim stażem, aktywnie działającym na rynku. Powodem jest wysokość wsparcia finansowego zależnego od kondycji przedsiębiorstwa i wysokości zabezpieczeń. Zauważalny jest jednak trend, że coraz więcej banków oferuje kredyty obrotowe dla nowych firm , na ich start. Udzielane są nawet już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Głównym warunkiem uzyskania „obrotówki” jest zdolność kredytowa firmy, a także odpowiednia historia kredytowa. Tego typu wsparcie finansowe może być udzielano dwojako – na rachunku bieżącym, bądź na rachunku kredytowym. 

 

  • Kredyt obrotowy na rachunku bieżącym i kredytowym – jakie są różnice?

Kredyt obrotowy dla firm można prowadzić w rachunku bieżącym – jest to nic innego, jak ustalenie limitu kredytowego na koncie firmy. W momencie utraty płynności finansowej przedsiębiorstwo może dokonywać transakcji do określonego limitu. Tym samym rachunek będzie posiadał saldo ujemne. W przypadku wpływów na konto firmy, w pierwszej kolejności zostanie pokryte ujemne saldo rachunku. Bank zaś pobiera prowizję za gotowość do udzielenia kredytu, a także nalicza odsetki w przypadku pojawienia się debetu – mimo to jest to najtańszy kredyt obrotowy dla firm.  

Kredyt obrotowy na rachunku kredytowym wymaga każdorazowo podpisania nowej umowy z współpracującym z firmą bankiem. 

  • Wybrać kredyt odnawialny czy nieodnawialny? 

Kredyty obrotowe dla firm podzielić można również na kredyty obrotowe odnawialne i nieodnawialne. Pierwsze rozwiązanie polega na ustaleniu między firmą a bankiem określonego limitu kredytowego. W razie konieczności przedsiębiorstwo może zaciągnąć kredyt do danego limitu, po otrzymaniu zaległych należności spłaca zobowiązanie i tym samym może ponownie skorzystać z limitu zadłużenia. Inaczej rzecz ujmując, kredyt obrotowy odnawialny pozwala na: zaciąganie zadłużenia dowolną ilość razy, przez określony czas, do kwoty ustalonego wcześniej limitu. Kredyt obrotowy nieodnawialny jest rozwiązaniem mniej korzystnym. Tutaj również zostaje ustalony limit kredytu. Jednak zaciągnięcie tego kredytu na stałe obniża dostępny limit o kwotę zaciągniętego kredytu. W tym przypadku spłata zadłużenia nie przywraca dostępnego limitu do pierwotnej wysokości. 

 

  • Kredyty pozabankowe obrotowe – dlaczego my? 

– minimum formalności,
– krótki czas oczekiwania na decyzję, 
– oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb, 
– wsparcie wykwalifikowanego opiekuna, 
– obsługujemy firmy o krótkim stażu, 
– zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy. 

Kwota
do 2 000 000 zł
Icon
Okres kredytowania
do 120 miesięcy
Icon
bez
zabezpieczeń
Icon
MINIMUM
Formalności
Icon

 

Dla kogo kredyt obrotowy?

Oferta skierowana jest do wszystkich klientów biznesowych bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, także dla start-upów!

Jak uzyskać kredyt obrotowy?

Wystarczy, że wypełnisz formularz znajdujący się na dole strony, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i przedstawi warunki. Sprawdzi także ile funduszy możesz uzyskać. A następnie poinformuje Cię o decyzji. Wszystko trwa bardzo krótko!