Pożyczka pozabankowa dla firm - czy to jest bezpieczne?

01 Kwiecień 2019

Pożyczka pozabankowa dla firm – czy to jest bezpieczne?

WRÓC DO LISTY ARTYKUŁÓW
Pożyczka

Przez długi czas pożyczki pozabankowe nie cieszyły się dobrą sławą. W praktyce jednak w przypadku bardzo wielu firm ten sposób finansowania okazał się pomocny i pozbawiony ukrytego ryzyka. Oczywiście, jak w każdym innym przypadku, pożyczając środki finansowe, należy kierować się zdrowym rozsądkiem i korzystać z usług sprawdzonych firm finansowych. To najlepszy sposób, aby uniknąć przykrych niespodzianek. W tym artykule podpowiemy, na jakie czynniki wpływają na bezpieczeństwo pożyczek pozabankowych dla firm.

Czym właściwie jest pożyczka pozabankowa dla firm?

Pożyczka pozabankowa to po prostu zobowiązanie finansowe udzielane przez firmy finansowe, które nie są bankami. W związku z tym nie są też objęte prawem bankowym i nie podlegają rekomendacjom Komisji Nadzoru Bankowego. Nie oznacza to jednak, że nie podlegają pewnym regulacjom prawnym zabezpieczającym interes pożyczkobiorców. Tego rodzaju produkty finansowe są udzielane na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim i Kodeksu Cywilnego. Skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. W praktyce pożyczki pozabankowe (często określane mianem chwilówek) mogą mieć różne formy. W zdecydowanej większości jednak są to zobowiązania zaciągane w przypadku konieczności zgromadzenia niewielkiej sumy na nagłe, niespodziewane wydatki.

Bezpieczeństwo pożyczek pozabankowych

Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź każdy przedsiębiorca, który zastanawia się nad ubieganiem się o pożyczkę pozabankową. Najczęściej w momencie problemów finansowych kierujemy swoje kroki do banku, który wydaje nam się znacznie bardziej wiarygodną instytucją. Niestety bank ma swoje wymagania co do przyszłych pożyczkobiorców, a zawiłe procedury są dość czasochłonne. W takich przypadkach optymalnym rozwiązaniem może okazać się właśnie pożyczka pozabankowa.

Jednak aby mieć całkowitą pewność, że pożyczka jest bezpieczna i przyczyni się do problemów w przyszłości, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim warto zgromadzić jak najwięcej informacji na temat danej firmy pozabankowej, która udziela pożyczek. Warto też porozmawiać z przedstawicielem danej firmy, aby zadać najważniejsze pytania dotyczące oferty, a także zweryfikować wszelkie pozyskane dane na temat produktu finansowe, który nas interesuje.

Firmy pozabankowe oferują szereg rozwiązań finansowych, które bardzo często są znacznie bardziej atrakcyjne niż oferty banków. Należy jednak korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych i profesjonalnie działających firm finansowych. Nie powinniśmy ubiegać się o pożyczkę w momencie braku płynności finansowej.

LISTA AKTUALNOŚCI