Kredyty dla firm z krótkim stażem działalności.

19 Marzec 2019

Kredyt dla firm z 12 miesięcznym stażem

WRÓC DO LISTY ARTYKUŁÓW
Kredyty dla firm z krótkim stażem działalności.

Niewiele banków oferuje korzystne formy kredytowania dla młodych biznesów, a często zastrzyk gotówki pozwala na prężne rozwijanie przedsiębiorstwa. Nieugruntowana pozycja firmy na rynku powoduje, że trudno przewidzieć czy należności finansowe będą spłacane regularnie. Stąd brak atrakcyjnych ofert banków, dla początkujących biznesmenów a te, które są, wiążą się zazwyczaj z dużym kosztem, który przekracza granice opłacalności tej formy finansowania działalności. Większość banków dostosowuje swoje oferty dla klientów, którzy mogą pochwalić się minimum dwuletnią nieprzerwaną działalnością na rynku i nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się w najbliższym czasie zmienić.

Szybkie kredyty pozabankowe

Inaczej sprawa przedstawia się w instytucjach specjalizujących się w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Ta forma przedsiębiorczości wypełnia lukę w systemie i oferuje kredyty obrotowe dla firm. Warunki ich przyznawania są na tyle atrakcyjne, że stanowią one coraz chętniej wykorzystywaną formę wsparcia rozwoju przedsiębiorstw.

Kredyty obrotowe mogą służyć do opłacania bieżących należności, faktur, rachunków czy pensji pracowniczych. Wypłacane są w chwili zapotrzebowania i określamy je mianem kredytów bieżących.

Z kolei kredyty obrotowe w rachunku traktowane są jako jednorazowa transza z określonym terminem do spłaty.

Taka forma kredytowania pozwala na zachowanie płynnej działalności biznesu, szczególnie w przypadku kryzysu. Kredyt obrotowy umożliwia rozwój przy braku możliwości samodzielnego zakupu specjalistycznego sprzętu lub sfinansowania inwestycji w marketing. Kredyt obrotowy to proste rozwiązanie dla wielu Państwa problemów, które zapewnia komfort przy nieregularnych obrotach firmy.

Zaletą pożyczek dla młodych przedsiębiorców jest również szybkość ich udzielania. Formalności ograniczają się do minimum, dlatego pieniądze w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt wpływają na konto firmy w krótkim czasie. Jest to szczególnie ważne w przypadku nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń.

LISTA AKTUALNOŚCI