Kiedy warto się ubiegać o kredyt obrotowy dla firm? - Marshal Lion Consulting

17 Kwiecień 2019

Kiedy warto się ubiegać o kredyt obrotowy dla firm?

WRÓC DO LISTY ARTYKUŁÓW
Kiedy warto się ubiegać o kredyt obrotowy dla firm?

Kredyt obrotowy to narzędzie finansowe przeznaczone do finansowania bieżącej działalności firmy. Najczęściej korzystają z niego małe i średnie przedsiębiorstwa, może być też dobrym rozwiązaniem dla nowo powstających firm. W tym artykule wyjaśnimy, do jakich celów może być wykorzystany kredyt obrotowy i kiedy okazuje się najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Specyfika kredytu obrotowego dla przedsiębiorców

Kredyt obrotowy skierowany jest do klientów biznesowych. Każda firma ponosi wiele wydatków związanych z prowadzeniem bieżącej działalności. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw, które chcą się rozwijać, a rozwój w biznesie najczęściej związany jest z koniecznością zakupu nowego sprzętu, innowacyjnego oprogramowania, zainwestowania w kadrę itd. Często zdarza się, że świetna okazja do zainwestowania pojawia się niespodziewanie, kiedy akurat brakuje nam środków własnych. To tylko kilka przykładów sytuacji, w których pomocny może okazać się kredyt obrotowy dla firm. Jest on przeznaczony właśnie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują środków “tu i teraz” na sfinansowanie bieżącej działalności. Może mieć formę kredytu odnawialnego lub nieodnawialnego. Nie ma konieczności wskazywania jednego, konkretnego celu, na który przeznaczone zostaną środki, dzięki czemu można nimi sfinansować różne potrzeby. To jeden z podstawowych atutów tego produktu finansowego. Kolejnym jest możliwość stosunkowo szybkiego pozyskania środków, bez konieczności oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i przyznanie kredytu. Dość prosta jest też procedura udzielania kredytów obrotowych.

Kredyt obrotowy dla nowo powstałych firm

Z kredytu obrotowego mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorstwa działające już na rynku, ale również nowo powstałe firmy, które bardzo często muszą stawić czoła stosunkowo niskim przychodom, a nieadekwatnie wysokim wydatkom na rozwój działalności. Dzięki środkom z kredytu obrotowego można np. uzupełnić towar, wypłacić pensję pracownikom, zakupić niezbędny sprzęt itd. Nowe firmy doceniają przede wszystkim elastyczność tego produktu finansowego, który pozwala na samodzielne ustalanie wysokości oraz czasu trwania kredytu.

LISTA AKTUALNOŚCI