Kredyt Konsolidacyjny

 

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to innymi słowy połączenie kilku zobowiązań. Ten rodzaj kredytu jest sposobem na pozyskanie środków niezbędnych do spłaty innych zobowiązań. Za pomocą pieniędzy uzyskach poprzez kredyt konsolidacyjny możliwe jest spłacenie kredytu gotówkowego, debetu na karcie i kredytu na budowę domu. Pozostałą część można zaś przeznaczyć na wybrany cel. Można powiedzieć, że jest to rodzaj kredytu dla zadłużonych.

Banki i kredyty dają obecnie bardzo duże możliwości wyboru danego produktu finansowego.  Czasami zdarza się, że jedna osoba ma zaciągnięte kilka zobowiązań, jeden duży kredyt na mieszkanie i kilka mniejszych na drobniejsze wydatki. Korzystając z możliwości kredytu konsolidacyjnego nie musi ona pamiętać o różnych ratach i terminach zapłaty. Kredyt konsolidacyjny umożliwia bowiem połączenie wszystkich zobowiązań w jedno, pozostaje to mniej uciążliwe do spłaty. Skorzystanie z tego rozwiązania bardzo często zmniejsza również raty oraz daje dłuższy okres kredytowania.

Wyróżnia się dwa główne rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

–  kredyt konsolidacyjny hipoteczny – ten rodzaj kredytu przyznaje się na dłuższy okres, na wyższe sumy, ale z niższym oprocentowaniem; niezbędne jest zabezpieczenie w postaci hipoteki posiadanej nieruchomości;

– kredyt konsolidacyjny gotówkowy – otrzymuje się na krótki czas, niższą sumę, ale na gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Jednak w tym przypadku nie jest potrzebne żadne zabezpieczenie.

Spłata kredytu konsolidacyjnego może być wydłużona nawet do 40 lat i to właśnie dzięki temu miesięczna rata staje się mniejsza niż suma wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Ważnym jest również, że kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w dowolnie wybranej walucie, a także można ją zmieniać w czasie trwania spłaty kredytu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

W przypadku kredytu konsolidacyjnego trzeba jednak uważać, aby nie wpaść w pułapkę. Z krótkoterminowego punktu widzenia jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ułatwiające comiesięczne spłacanie zadłużeń. Jednak w całkowitym rozliczeniu może się okazać, że ogólna suma kosztów będzie wyższa, niż w przypadku oddzielnej spłaty kilku pożyczek.

Dodatkowo, podobnie jak w przypadku zwykłych kredytów, tak i w przypadku kredytu konsolidacyjnego, bank może pobrać prowizję za udzielenie nowego kredytu. Warto również pamiętać, że przy okazji zaciągania kredytu zabezpieczonego hipoteką dochodzą również koszty związane z wyceną nieruchomości, koszty usług notariusza, a także wpisu do hipoteki.

 

Dla kogo dobrym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny?

Przy rozważaniu skorzystania z kredytu konsolidacyjnego należy zastanowić się w czym, tak naprawdę ma nam pomóc to nowe zobowiązanie. Jeżeli zależy nam na zmniejszeniu miesięcznej raty, odciążeniu domowego budżetu, czy dodatkowych pieniądzach na pewien cel, jest to z pewnością korzystne rozwiązanie. Kredyt konsolidacyjny pomaga wyjść łagodnie z przytłaczającej spirali zadłużenia.

Warto dodać, że termin „kredyt konsolidacyjny” to tylko nazwa pewnego produktu handlowego. Termin ten nie widnieje w prawie bankowym. Funkcjonuje on zaś według zasad podobnych do działania kredytu konsumpcyjnego.

  1. Kwota: do 500 000 zł
  2. Okres kredytowania: do 120 miesięcy
  3. Bez zabezpieczeń
  4. Minimum formalności
  5. Usługa również dla firm z krótkim stażem (startup)

Dla kogo jest kredyt konsolidacyjny?

Oferta kierowana jest do wszystkich klientów biznesowych bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, także dla start upów!

Jak uzyskać kredyt konsolidacyny?

Wystarczy, że wypełnisz formularz znajdujący się na dole strony, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i przedstawi warunki. Sprawdzi także ile funduszy możesz uzyskać. A następnie poinformuje Cię o decyzji. Wszystko trwa bardzo krótko!

Czym jest kredyt konsolidacyjny