Kredyt Elastyczny

Obecnie banki i kredyty dają nam morze możliwości. Do wyboru mamy wiele rodzajów kredytów, chwilówki, kredyty przez Internet na dowód i kredyty dla firm. Stosunkową nową ofertą polskich banków jest kredyt elastyczny.
 

Czym jest kredyt elastyczny?

Ogólnie rzecz ujmując kredyt elastyczny pozwala klientowi banku na regulowanie wysokości spłacanych rat i dopasowanie ich do aktualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. Raty można regulować według potrzeb, od 50% nawet do 200% wysokości miesięcznej raty zadłużenia. Niektóre banki oferują również możliwość zawieszenia spłaty jednej raty w roku, są to tzw. wakacje kredytowe. Jednak z takich usług można zazwyczaj skorzystać dopiero po 24 miesiącach regularnego spłacania kredytu.

Najpopularniejszym rodzajem kredytu elastycznego jest elastyczny kredyt hipoteczny. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kontrolę nad spłacanym zadłużeniem. Standardowa oferta banków daje możliwość zmiany wysokości raty trzy razy w roku i zawieszenia spłacania raty raz w roku. W przypadku gorszej sytuacji finansowej lub niespodziewanych wydatków kredytobiorca może zmniejszyć lub całkowicie zawiesić ratę. Oferta wakacji kredytowych jest bardzo zróżnicowana. Każdy bank określa indywidualnie kto i jak często może skorzystać z takiej opcji. Jednak nie każdemu kredytobiorcy należy się taka ulga. Aby skorzystać z wakacji kredytowych należy przekonać bank, dlaczego należy się nam ta ulga, a także przekonać, że nasz powód jest wystarczająco istotny. Korzystając jednak z wakacji kredytowych należy pamiętać, że nie są one darmowe. Kredyt, który musimy spłacić po tych wakacjach, kosztuje nas więcej. Dzieje się tak, ponieważ odsetki od kapitału naliczane są przez dłuższy czas.

Z drugiej zaś strony, w czasie przypływu dodatkowej gotówki można zwiększyć ratę, tym samym zmniejszając całkowitą sumę zadłużenia. Nadpłata pomniejszy bowiem wysokość pozostałego do spłaty kapitału.

Przeglądając ofertę kredytów elastycznych, zaciągając kredyt hipoteczny warto pomyśleć zawczasu o zabezpieczających możliwościach. Kredyt hipoteczny zaciągany jest zazwyczaj na długi okres. Większość kredytobiorców nie jest w stanie przewidzieć, w jakiej sytuacji finansowej będzie za 10 czy 15 lat. Dlatego też, coraz więcej banków proponuje wiele elastycznych ofert. Wśród nich znajdziemy propozycję karencji w spłacie kredytu, a także wcześniej wspomniane zmiany w ratach zaciągniętego zadłużenia. Dzięki temu kredytobiorca może czuć się spokojniejszy zaciągając zadłużenie w wysokiej kwocie, na długi okres.
 

Kredyt Elastyczny

Kwota: do 100 000 zł
Okres kredytowania: do 60 miesięcy
Bez sprawdzania baz BIK, BIG i KRD
Bez zdolności kredytowej
Usługa również dla firm z krótkim stażem (startup)

  1. Kwota: do 100 000 zł
  2. Okres kredytowania: do 60 miesięcy
  3. Bez sprawdzania baz BIK, BIG i KRD
  4. Bez zdolności kredytowej
  5. Usługa również dla firm z krótkim stażem (startup)

 

Jak uzyskać kredyt elastyczny?

Wystarczy, że wypełnisz formularz znajdujący się na dole strony, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i przedstawi warunki. Sprawdzi także ile funduszy możesz uzyskać. A następnie poinformuje Cię o decyzji. Wszystko trwa bardzo krótko!

kredyt elastyczny